उत्तर कोरियाली भुमि टेक्दा गर्वको अनुभूति गरेका ट्रम्पले उत्तर कोरियाली सेना प्रमुखलाई सलाम ठोके

संबाददाता : ओम हमाल     प्रकाशित मिति: (२०७६ असार १५, आईतवार) १९:५२

उत्तर कोरियालाई कुनै बेला संसारकै महान शत्रु ठान्ने अमेरिकी रास्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले उत्तर कोरियाको जमिन टेकना पाउँदा आफुलाई गर्वको महशुश भएको बताएका छन् l त्यति मात्र हैन संसारकै शक्तिशाली देश भनेर दाबी गर्ने अमेरिकाका रास्ट्रपति ट्रम्पले उत्तर कोरियाली सेना प्रमुखलाई सलाम गरेको तस्बीर पनि सार्वजनिक भएको छ । उत्तर कोरियाली सेना प्रमुखले अमेरिकी रास्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पलाई सलाम ठोकेपछि त्यसको जवाफमा रास्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले उत्तर कोरियाली सेना प्रमुखलाई सलाम ठोकेका हुन् ।

जापानमा सम्पन्न जी–२० सम्मेलनपश्चात् दक्षिण कोरिया हुँदै उत्तर कोरियाली रास्ट्र प्रमुख किमलाई भेट्न दुई कोरियाली सीमा क्षेत्र पानमुनजोममा पुगेर उत्तर कोरियाली भूमि टेकेका थिए । उत्तर कोरियाली भुमि टेकेपछि भेटपछिको संयुक्त वक्तव्यमा राष्ट्रपति ट्रम्पले ‘ ‘यो विश्वका लागि विशेष दिन हो’, भनेका छन् । राष्ट्रपति ट्रम्पले संयुक्त वक्तव्यमा अघि थपेका छन् कि ‘सीमामा पाइला टेक्नु ठूलो सम्मान थियो।’ उनले भेटसँगै दुई देशबीच महान् सम्बन्धको विकास भएको बताए। ‘अढाई वर्षअघि धेरै खराब थियो जुन दक्षिण कोरिया, उत्तर कोरिया तथा विश्वका लागि खतरा थियो’, ट्रम्पले भने। राष्ट्रपति ट्रम्पले उत्तर कोरियाली सीमामा पाइला टेक्न पाउँदा ‘गर्व’ लागेको बताए।

उनी उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ उनसँगको तेस्रो शिखर वार्ताका पहिलो पटक उत्तर कोरियाली भूमिमा पुगेका हुन्।

ट्रम्पले किमसँग पहिलो पटक सिंगापुरमा २०१८ जुन १२ र दोस्रो पटक भियतनाममा त्यसै वर्षको फेब्रुअरीमा भेटवार्ता गरेका थिए।


(२०७६ असार १५, आईतवार) १९:५२ मा प्रकाशित

°
Weather from OpenWeatherMap

मुख्य समाचार

सबै

वार्ता शुरू भएको भन्ने कुरा सरकारले चलाएको हल्ला मात्र हो : अनिल शर्मा “बिरही”

सरकार र नेत्रविक्रम चन्द 'विप्लव' नेतृत्वको नेकपाबीच केही दिनयता वार्ता प्रयास भइरहेको खबर सञ्चारमाध्यमहरूमा आइरहेका छन्।सत्तारूढ नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा)का नेताहरूले विप्लवको पार्टीसँग विभिन्न.....

कोट र टाई नलगाएको भन्दै कुटिएका शिक्षक न्याय माग्दै प्रहरी, प्रशासन, पत्रकारसंग हारगुहार

कोट र टाई नलगाएको भन्दै प्रिन्सिपल रमेशकुमार आलेबाट कुटिएका भोजपुर सदरमुकामस्थित सगरमाथा अंग्रेजी माध्यमिक विद्यालयका शिक्षक अतित अधिकारी न्याय माग्दै प्रहरी, प्रशासन, पत्रकारसंग.....

ने.क.पा. कास्कीका चार नेता फेरी अदालत परिसरबाट पक्राउ

कास्की जिल्लाको अन्नपुर्ण गाउँपालिकाको उरीमा बिद्यार्थीहरुको बैठकस्थलबाट पक्राउ गरिएका विप्लव नेतृत्वको नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी कास्कीका चार जना नेता जिल्ला अदालत तनहुँको परिसरबाट.....

Exchange Rate

Nepali Patro