फार्म हाउसलाई यौन दुराचारको अखडा बनाउने युएनका पूर्व कर्मचारी पिटर बाल यौन दूराचारमा दोषी ठहर

संबाददाता : ओम हमाल     प्रकाशित मिति: (२०७६ जेष्ठ २९, बुधबार) ०६:५१

अन्तत काभ्रे जिल्ला कारागारका बन्दी जीवन बिताइरहेका संयुक्त राष्ट्रसंघ (युएन) का पूर्व वरिष्ठ कर्मचारी क्यानेडियाली नागरिक पिटर ड्याल्गिस बाल यौन दूराचारी ठहर भएका छन् । युएनको कन्ट्री रिप्रिजेन्टेटिभका रुपमा अफगानिस्तानमा काम गरिसकेका पिटरलाई जिल्ला अदालत काभ्रेले सोमबार दोषी ठहर गरेको हो ।

पिटर बाल यौन दुराचारको अभियोगमा दोषी प्रमाणित भएपनि दण्ड सजायका सम्बन्धमा भने फेरि अर्को बहस हुने पिटरका तर्फबाट कानुनी सहायता दिइरहेका कानुन व्यवसायी राहुल चापागाईँले जानाकारी दिए । सरकारी वकिलले पिटरलाई ९ वर्षको जेल सजाय र दुई जना पीडित बालकलाई मनासिब क्षतिपूर्तिको मागसमेत गरेका छन् ।

२०७४ चैत्र २४ गते बिहान ५ बजे दुई बालकसँग यौन दुराचार गरिरहेकै अबस्थामा  रङ्गेहात पक्राउ परेका पिटरलाई त्यति बेला काभ्रे जिल्ला अदालतले पुर्पक्षका लागि थुनामा राख्न आदेश दिएपछी उनी १४ महिनादेखि काभ्रे कारागारमा बन्दी जीवन बिताई रहेका थिए ।

सन् २००२ देखि पटक पटक नेपाल आएका उनी वास्तवमा बाल यौन दुराचारकै लागि नेपाल आउने गरेका पिटरले गरिब बालबालिकालाई पढाइदिने, आर्थिक सहयोग गर्ने र बदलामा बाल यौनदूराचार गर्ने गरेको प्रहरीको भनाई छ । पिटरले सन् २००२ देखि करिब ५० जना बालबालिकालाई आर्थिक तथा शैक्षिक सहयोग गरेको र उनीहरुमध्ये अधिकांशलाई पिटरले यौन दुराचार गरेको आरोप छ ।

ठेंचोका चिरिकाजी महर्जनको नाममा काभ्रेको मण्डन देउपुरमा १० रोपनी जग्गा किनेर त्यही जग्गामा उनले ‘फार्म हाउस’ खोले । र, त्यही फार्म हाउसलाई उनले आफ्नो यौन दुराचारको अखडा बनाएको प्रहरीको ठम्याई छ । त्यही फारम हाउसमा  दुई जना पीडित बालकसँगै सुतिरहेको अवस्थामा सिआइबी टोलीले पिटरलाई २०७४ चैत्र २४ गते बिहान ५ बजे रङ्गेहात पक्राउ गर्यो । र, यो मुद्दामा पिटरलाई जिल्ला अदालत काभ्रेले सोमबार मात्रै दोषी ठहर गरेको हो ।

 

 


(२०७६ जेष्ठ २९, बुधबार) ०६:५१ मा प्रकाशित

°
Weather from OpenWeatherMap

मुख्य समाचार

सबै

उच्च अदालत पोखराको आदेशमा आठ बिद्यार्थी रिहा, एक जना फेरी गिरफ्तार

उच्च अदालत पोखराले आइतबार रिहा गरेका विप्लव नेतृत्वको नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी निकट बिद्यार्थी संगठन अखिल (क्रान्तिकारी)का नौ जना मध्ये एक जनालाई कास्की प्रहरीले फेरी गिरफ्तार गरेको छ। उच्च अदालत पोखरा.....

गुठीको जग्गामा भूमाफिया र दलालहरुको आँखा – गोपाल गडतौला

सरकारले ल्याएको गुठी सम्बन्धी विधेयक जग्गामा केन्द्रित हुँदा सरकारले भूमाफियाको प्रभावमा कानून बनाउन लागेको भनेर तीव्र आलोचना भइरहेको छ। २७ वैशाख २०७६ मा भूमि व्यवस्था, सहकारी तथा.....

ने.क.पा.माथिको प्रतिवन्ध र लुटतन्त्रविरुद्धको अविराम यात्रा : प्रकाश शाही

राज्यव्यवस्थाको व्यवहार र विभेदले निम्त्याएको विद्रोह, करिब छ दशकपछि ल्याएको लोकतान्त्रिक गणतन्त्रात्मक व्यवस्थाका मालिक जनता र त्यसका सेवक राज्य सञ्चालकहरूको जनताप्रतिको व्यवहार र.....

Exchange Rate

Nepali Patro