ने.क.पा.का पोलिटब्युरो सदस्य जिवन्त गिरफ्तार

संबाददाता : ओम हमाल     प्रकाशित मिति: (२०७५ चैत्र ३, आईतवार) ०७:००

नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीको पोलिटब्युरो बैठक चलिरहेको हल्ला चलिरहेकै बखत सो पार्टीका पोलिटब्युरो सदस्य मोहन कार्की (जीवन्त)लाई प्रहरीले गिरफ्तार गरेको छ ।पार्टीको जनवर्गीय संगठन इन्चार्ज समेत रहेका नेता जिवान्तलाई शुक्रबार साँझ ललितपुरबाट गिरफ्तार गरिएको पारिवारिक श्रोतले जानकारी दिएको छ । उनलाई आतंकवाद र राजनीतिक गतिविधिमाथि सुक्ष्म निगरानी गर्ने प्रहरीको इकाइ विशेष ब्यूरो अन्तरगतका सादा पोसाकका प्रहरीले शुक्रबार साँझ बेलुकी ८ बजेतिर गिरफ्तार गरेको जनाइएको छ ।

नेता `जीवन्त´ रक्तचाप र मधुमेहका बिरामी हुन् । हाल उनलाई कहाँ राखिएको छ भन्ने बारेमा केही खुलाईएको छैन । नेता जिवन्त यसअघि पनि बुटवलबाट काठमाडौँ आउनेक्रममा थानकोटबाट अर्का नेता कृष्ण धमला (गम्भीर)सँगै पक्राउ परेर रिहा भएका थिए ।

सरकारले सो पार्टीमाथि प्रतिबन्ध लगाएपछि पक्राउ पर्ने नेताहरुमा नेता जिवन्त हलासम्मकै ठुला नेता हुन्  । यसअघि पार्टी केन्द्रीय सदस्य एबम अखिल नेपाल महिला संघ (क्रान्तिकारी)की केन्द्रीय अध्यक्ष बन्दु चन्द, पार्टी केन्द्रीय सदस्य एबम अखिल नेपाल किसान महासंघका केन्द्रीय अध्यक्ष राजु कार्की, नेकपाका नेताहरु केदार खतीवडा, सुर्य भुजेल, खेम खड्का, देवकुमार लिम्बु लगायत देशैभरी दर्जनौँ नेता-कार्यकर्तालाई प्रहरीले गिरफ्तार गरेको छ ।


(२०७५ चैत्र ३, आईतवार) ०७:०० मा प्रकाशित

°
Weather from OpenWeatherMap

मुख्य समाचार

सबै

इलाका प्रहरी कार्यालय बिर्तामोडमा गैरकानूनी थुनामा रहेका नाबालककाे रहस्यमय मृत्यु

इलाका प्रहरी कार्यालय बिर्तामोडको हिरासतमा रहेका नाबालक मेचीनगर–६ का १५ वर्षीय किरण कार्कीडोली दर्जीकोको रहस्मृयमय मृत्यु भएको छ । प्रहरीले यसलाई आत्महत्या भनेको छ भने आफन्तले यातनाबाट बालकको मृत्यु.....

नेपालमा फेरि नयाँ संघर्ष जरुरी भइसकेको छ : बिप्लव, महासचिव, ने.क.पा.

प्रतिबन्धित नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका महासचिव नेत्रविक्रम चन्द विप्लवले जनताको वास्तविक मुक्ति ल्याउन र देशलाई बचाउन फेरि नयाँ संघर्ष जरुरी भइसकेको बताएका छन् । आफ्ना नेता,.....

पक्राउ परेका पत्रकार गिरी साधारण तारेखमा रिहा

समाचार लेखेकै आधारमा साइबर अपराध मुद्दामा अनुसन्धानका लागि पक्राउ परेका पोखराका पत्रकार अर्जुन गिरी बिहीबार साधारण तारेखमा रिहा भएका छन् । उनीलाइ साधारण तारेखमा रिहा गर्न काठमाडौं.....

Exchange Rate

Nepali Patro