वर्तमान दुई-तिहाइको सरकार कम्युनिष्टको नाममा कम्युनिष्ट मास्ने नक्कली कम्युनिष्ट : सन्तोष बुढा मगर

संबाददाता : मोनिका गुरुङ     प्रकाशित मिति: (२०७५ मंसिर १९, बुधबार) ०५:२८

विप्लब नेतृत्वको नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका स्थायी कमिटि सदस्य सन्तोष बुढा मगरले वर्तमान दुई-तिहाईको कम्युनिष्ट सरकारलाई कम्युनिष्टका नाममा कम्युनिष्ट मास्ने नक्कली कम्युनिष्ट”को संज्ञा दिएका छन् ।

अखिल (क्रान्तिकारी ) मध्य पश्चिम कमान्डको अभियान उद्घाटन गर्दै नेता बुढा मगरले वर्तमान सरकारलाई नक्कली कम्युनिष्टको संज्ञा दिएका हुन् । त्यति  होइन उनले यस सरकारलाई साम्राज्यवादीहरुको दलाल अनि बुँख्याचा भएको आरोप लगाए । यथास्तिबादी र पश्चगामी चेतमा वर्तमान सरकार चलिरहेको भन्दै नेपाली जनताको आडमा भन्दा पनि साम्राज्यावादीहरुको इशारामा चलिरहेको भनाई उनको रहेको थियो ।

कन्चनपुरकी बालिका निर्मला पन्तको हत्या सम्बन्धमा आफ्नो पार्टीले एउटा छानविन समिति बनाएको जिकिर गर्दै केन्द्रीय जनसरकार प्रमुख समेत रहेका नेता सन्तोष बुढा मगरले छानबिनका क्रममा पार्टी हत्याराको नजिक पुगेको बताए । छानविनपछी सत्य तथ्य कुरा सार्वजनिक गरिने जानकारी दिंदै उनले अहिले बम दिदि-बहिनीलाई लुकाइनु, एसपी बिस्ट र मेयरका छोरा फरार हुनुलाई सो हत्यामा उनीहरुको संलग्नता बारे आशंका बढेको दाबी गर्दै नेता सन्तोष बुढा मगरले उनीहरुको साथमा उच्च पदस्थ व्यक्तिका सन्तानको उक्त हत्या काण्डमा उच्च पदस्थ व्यक्तित्वको सन्तानको संलग्नता हुन सक्ने देखिएको उनले संकेत गरे ।

नेकपाकी केन्द्रीय सदस्य एबम गण्डक ब्युरो इन्चार्ज सावित्रा दुरा ‘आस्था’ले राजनीतिक नियुक्ति र नेताका वरिपरी घुम्ने सरकारी अखिल क्रान्तिकारीका नेताभन्दा फरक जनता र विद्यार्थीमा भिजेको पढाईमा समेत अब्बल देखिने नेता तथा कार्यकर्ता बन्न आफ्नो पार्टी निकट अखिल क्रान्तिकारीका नेता तथा कार्यकर्तालाई निर्देशन दिइन l

कार्यक्रममा युवा संगठन नेपालका केन्द्रीय महासचिब सागर पुन, नेकपा गण्डक ब्युरो सदस्य एबम फ्र्याक्सन इन्चार्ज जगनाबा,अखिल क्रान्तिकारीकी केन्द्रीय सचिब सन्तोषी भट्टराई, केन्द्रीय सदस्य मिलन राई लगायतले बोलेका थिए भने चुनू शिल्पा सांस्कृतिक परिवारका कलाकारहरुले बिबिध नृत्य प्रस्तुत गरेका थिए  ।

 


(२०७५ मंसिर १९, बुधबार) ०५:२८ मा प्रकाशित

°
Weather from OpenWeatherMap

मुख्य समाचार

सबै

भारतीय बालक अपहरण गरी फिरौती बुझ्ने फोरमका नेता पक्राउ

भारतीय बालकलाई अपहरण गरी नेपाल ल्याएर फिर्रौती लिन जाने संघिय समाजवादी फोरमका नेतालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ। जिल्ला प्रहरी कार्यालय, झापाको हिरासतमा रहेका अभियुक्त झापा गौरिगञ्जका ४७ वर्षीय बद्री यादव.....

नेकपाको सेती महाकाली ब्युरोकाे संयुक्त बैठक सम्पन्न

नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीको सेती महाकाली ब्युरोकाे संयुक्त बैठक यहि मंसिर २६ गते पार्टीका पाेलिट ब्युरो सदस्य कमरेड अाेम प्रकाश पुनको उपस्थितिमा सम्पन्न भएको छ । बैठकले मंसिर अाठकाे.....

दुई-तिहाइको कम्युनिष्ट सरकारको नक्कली रास्ट्रवादी मुखुण्डो उत्रिने अवस्था : कारण यस्तो छ

दुई-तिहाई बहुमत पाएको नेपालको वर्तमान कम्युनिष्ट सरकारको नक्कली रास्ट्रवादी मुखुण्डो उत्रिने अवस्था आएको छ । सन् १९५० मा नेपाल-भारत बीच भएको असमान सन्धि खारेज गर्ने कि नगर्ने भन्ने.....

Exchange Rate

Nepali Patro