विश्वकप टी–२० क्रिकेट छनोट: नेपालद्वारा भुटान पराजित

संबाददाता : आस्था नेपाली     प्रकाशित मिति: (२०७५ आश्विन २३, मंगलवार) १३:०७

मलेसियामा जारी विश्वकप ट्वेन्टी ट्वेन्टी छनोट क्रिकेटमा नेपालले लगातार चौथो जित हात पारेको छ ।बाङ्गीमा आज भएको खेलमा नेपालले कमजोर प्रतिद्वन्द्वी भुटानलाई १ सय १७ रनको विशाल अन्तरमा हराएको हो । खेलमा १ सय ५१ रनको लक्ष्य पछ्याएको भुटानले १७ औं ओभरमा अलआउट हुनुपूर्व ३३ रन मात्रै जोड्न सक्यो ।

भुटानको ईनिङ ध्वस्त पार्न नेपालका सन्दिप लामिछाने र ललित राजवंशीले ३–३ विकेट लिए । यसैगरी बसन्त रेग्मीले २ विकेट लिँदा दिपेन्द्र सिंह ऐरी र सरद भेषवाकरले १–१ विकेट हात पारे । भुटानका तेन्जिन वाङ्चुकले ११ रन जोड्नुबाहेक अन्य कुनै पनि ब्याट्सम्यानले दोहोरो अंकको स्कोर बनाउन सकेनन् ।

यसअघि टस हारेर पहिले ब्याटिङको निम्तो पाएको नेपालले निर्धारित २० ओभरमा ४ विकेट गुमाएर १ सय ५० रन जोडेको थियो । नेपालका लागि ओपनिङ ब्याट्सम्यान प्रदिप ऐरीले अविजित ७५ रन जोड्दा अनिल साहले २७ रनको योगदान दिए ।

जितसँगै नेपालले समुहका ४ खेलबाट ८ अंक जोडेको छ । समान ८ अंक जोडेको सिंगापुर रन रेटका आधारमा दोस्रो स्थानमा रहेको छ । सात टोली सहभागी एसियाली समूह बी को छनोट प्रतियोगिताबाट शीर्ष तीन टोली अर्को चरणको छनोटका लागि छानिनेछन् ।

प्रतियोगितामा नेपालले अहिलेसम्म आयोजक मलेसिया, म्यानमार, थाईल्याण्ड र भुटानलाई पराजित गरिसकेको छ । नेपालले अब सिंगापुर र चीनसँग खेल्न बाँकी छ ।


(२०७५ आश्विन २३, मंगलवार) १३:०७ मा प्रकाशित

°
Weather from OpenWeatherMap

मुख्य समाचार

सबै

भारतीय बालक अपहरण गरी फिरौती बुझ्ने फोरमका नेता पक्राउ

भारतीय बालकलाई अपहरण गरी नेपाल ल्याएर फिर्रौती लिन जाने संघिय समाजवादी फोरमका नेतालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ। जिल्ला प्रहरी कार्यालय, झापाको हिरासतमा रहेका अभियुक्त झापा गौरिगञ्जका ४७ वर्षीय बद्री यादव.....

नेकपाको सेती महाकाली ब्युरोकाे संयुक्त बैठक सम्पन्न

नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीको सेती महाकाली ब्युरोकाे संयुक्त बैठक यहि मंसिर २६ गते पार्टीका पाेलिट ब्युरो सदस्य कमरेड अाेम प्रकाश पुनको उपस्थितिमा सम्पन्न भएको छ । बैठकले मंसिर अाठकाे.....

दुई-तिहाइको कम्युनिष्ट सरकारको नक्कली रास्ट्रवादी मुखुण्डो उत्रिने अवस्था : कारण यस्तो छ

दुई-तिहाई बहुमत पाएको नेपालको वर्तमान कम्युनिष्ट सरकारको नक्कली रास्ट्रवादी मुखुण्डो उत्रिने अवस्था आएको छ । सन् १९५० मा नेपाल-भारत बीच भएको असमान सन्धि खारेज गर्ने कि नगर्ने भन्ने.....

Exchange Rate

Nepali Patro