कालापानीमा भारतीय अर्द्धसैनिक बल किन बस्यो : फणिन्द्र नेपाल

संबाददाता : ओम हमाल     प्रकाशित मिति: (२०७५ आश्विन १९, शुक्रबार) ०८:१०

नेपाली सेनाको कामकार्बाहीप्रति असन्तुष्टि पोख्ने मेरो शैली देखेर सेनाको जङ्गी अड्डा र छाउनीमा मेरो अालोचना हुनु अत्यन्तै स्वाभाविक कुरा हो । तर मेरो अाशय नेपाली सेनाको तेजोबध र बद्नाम गर्ने नभएर उसको ऐतिहासिक छवि नधमिलियोस् भन्ने हो । म नेपाली सेनाको अालोचक अवश्य हुँ तर यससँगै म उसको हार्दिक र असाधारण प्रशंसक पनि हुँ ।
तर यस सम्बन्धमा मेरा केही सर्तहरू छन् र ती सर्तहरू सेनाको वीर चरित्रका सन्दर्भसँग कसिलो गरी जोडिएका छन् ।
`काँतर हुनुभन्दा मर्नु बेस´ हिजो नेपाली सेनाको ध्यान र ध्येयमात्र होइन मुख्य परिचायक पनि थियोे । कतै यो एकादेशको कथा त बनिरहेको छैन ! भन्ने चिन्ता सचेत नागरिकलाई लाग्छ भने नेपाली सेनाले यसलाई अन्यथा भन्न मिल्दैन ।

लिम्पियाधुरा नेपालको नक्साबाट कहिले हट्यो र कालापानीमा भारतीय अर्द्धसैनिक बल किन बस्यो भन्ने प्रश्नको उत्तर नपाउँदा सेनाको खुकुरीको धारमा खिया त लागेन ! भन्ने अाशङ्का नेपाली जनमनमा उब्जिन्छ भने सेनाले त्यसलाई स्वाभाविक मान्नुपर्छ । अनि नेपाली जनतालाई उसले विश्वास दिलाउनुपर्छ कि नेपालको सुरक्षाप्रति नेपाली सेना साँच्चै समर्पित छ र उसको काखमा नेपाली जनता सन्चोसँग निदाउन सक्छन् ।
र वास्तवमै हाम्रो सेना नेपाली जनताको सेना बनोस् । अनि कालापानीबाट भारतीय अर्द्धसैनिक बललाई धपाउन सफल होअोस् । कम्तीमा नेपाल अामाको छातीमा विदेशी सेना परेड खेल्छ भन्ने कसैले सुन्नुनपरोस् । @phanindra nepal को फेसबुक वालबाट


(२०७५ आश्विन १९, शुक्रबार) ०८:१० मा प्रकाशित

°
Weather from OpenWeatherMap

मुख्य समाचार

सबै

भारतीय बालक अपहरण गरी फिरौती बुझ्ने फोरमका नेता पक्राउ

भारतीय बालकलाई अपहरण गरी नेपाल ल्याएर फिर्रौती लिन जाने संघिय समाजवादी फोरमका नेतालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ। जिल्ला प्रहरी कार्यालय, झापाको हिरासतमा रहेका अभियुक्त झापा गौरिगञ्जका ४७ वर्षीय बद्री यादव.....

नेकपाको सेती महाकाली ब्युरोकाे संयुक्त बैठक सम्पन्न

नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीको सेती महाकाली ब्युरोकाे संयुक्त बैठक यहि मंसिर २६ गते पार्टीका पाेलिट ब्युरो सदस्य कमरेड अाेम प्रकाश पुनको उपस्थितिमा सम्पन्न भएको छ । बैठकले मंसिर अाठकाे.....

दुई-तिहाइको कम्युनिष्ट सरकारको नक्कली रास्ट्रवादी मुखुण्डो उत्रिने अवस्था : कारण यस्तो छ

दुई-तिहाई बहुमत पाएको नेपालको वर्तमान कम्युनिष्ट सरकारको नक्कली रास्ट्रवादी मुखुण्डो उत्रिने अवस्था आएको छ । सन् १९५० मा नेपाल-भारत बीच भएको असमान सन्धि खारेज गर्ने कि नगर्ने भन्ने.....

Exchange Rate

Nepali Patro