भाजपा जस्तै राजपा नाम राख्ने मधेसवादी ६ दलको प्रयास विफल, राष्ट्रिय जनता पार्टी अर्कैको नाममा दर्ता

संबाददाता : मोनिका गुरुङ     प्रकाशित मिति: (२०७४ बैशाख ७, बिहीबार) २१:२४

विभिन्न ६ वटा मधेसी मोर्चामा आवद्ध ६ दलहरुले एकीकरण गरी भारतीय जनता पार्टीको जस्तै नाम राख्न गरिएको प्रयास विफल हुने भएको छ । निर्वाचन आयोगले चैत २ गते नेत्रबहादुर लिम्बु अध्यक्ष रहेको ‘राष्ट्रिय जनता पार्टी’ दर्ता गरेकाले उनीहरुको प्रयास विफल भएको हो l अब यही अवस्थामा मधेसी मोर्चाका छ दलले राष्ट्रिय जनता पार्टी नाम पाउने छैनन् ।

राष्ट्रिय जनता पार्टी दर्ता भैसकेकाले त्यो नाम नपाएपनि त्यही नामका अगाडी या पछाडी नेपाल वा अन्य शब्द थपेर नया पार्टी दर्ता गर्न सकिने कानुनी प्राबधान छ l त्यही कानुनी प्राबधानलाई आधार बनाएर राष्ट्रिय जनता पार्टी नेपाल या अन्य कुनै नाम राख्ने तयारी भैरहेको पत्रकार बिरेन्द्र केएमले आफ्नो फेस्बुक स्टाटसमा लेखेका छन् l

यता राष्ट्रिय जनता पार्टी दर्ता गरेका लिम्बु कुनै समय फोरम गणतान्त्रिकमा आवद्ध थिए । समानुपातिकको सूचीमा पनि परेका थिए । तर, पछिल्लो समय उनले छुट्टै राष्ट्रिय जनता पार्टी दर्ता गरेका छन् । लिम्बु नेतृत्वको राष्ट्रिय जनता पार्टीले तराई मधेसका केही जिल्लामा संगठन समेत विस्तार गरेको छ ।

निर्वाचन आयोगमा राष्ट्रिय जनता पार्टी दर्ता गराएका अध्यक्ष लिम्बुले भने, एउटै पार्टी बनाऔं भन्ने प्रस्ताव आयो भने समायोजनमा जान सकिन्छ । तर, अहिले कुनै प्रस्ताव पनि आएको छैन र हामीले छलफल पनि गरेका छैनौं ।’


(२०७४ बैशाख ७, बिहीबार) २१:२४ मा प्रकाशित

°
Weather from OpenWeatherMap

मुख्य समाचार

सबै

इलाका प्रहरी कार्यालय बिर्तामोडमा गैरकानूनी थुनामा रहेका नाबालककाे रहस्यमय मृत्यु

इलाका प्रहरी कार्यालय बिर्तामोडको हिरासतमा रहेका नाबालक मेचीनगर–६ का १५ वर्षीय किरण कार्कीडोली दर्जीकोको रहस्मृयमय मृत्यु भएको छ । प्रहरीले यसलाई आत्महत्या भनेको छ भने आफन्तले यातनाबाट बालकको मृत्यु.....

नेपालमा फेरि नयाँ संघर्ष जरुरी भइसकेको छ : बिप्लव, महासचिव, ने.क.पा.

प्रतिबन्धित नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका महासचिव नेत्रविक्रम चन्द विप्लवले जनताको वास्तविक मुक्ति ल्याउन र देशलाई बचाउन फेरि नयाँ संघर्ष जरुरी भइसकेको बताएका छन् । आफ्ना नेता,.....

पक्राउ परेका पत्रकार गिरी साधारण तारेखमा रिहा

समाचार लेखेकै आधारमा साइबर अपराध मुद्दामा अनुसन्धानका लागि पक्राउ परेका पोखराका पत्रकार अर्जुन गिरी बिहीबार साधारण तारेखमा रिहा भएका छन् । उनीलाइ साधारण तारेखमा रिहा गर्न काठमाडौं.....

Exchange Rate

Nepali Patro