भाजपा जस्तै राजपा नाम राख्ने मधेसवादी ६ दलको प्रयास विफल, राष्ट्रिय जनता पार्टी अर्कैको नाममा दर्ता

संबाददाता : मोनिका गुरुङ     प्रकाशित मिति: (२०७४ बैशाख ७, बिहीबार) २१:२४

विभिन्न ६ वटा मधेसी मोर्चामा आवद्ध ६ दलहरुले एकीकरण गरी भारतीय जनता पार्टीको जस्तै नाम राख्न गरिएको प्रयास विफल हुने भएको छ । निर्वाचन आयोगले चैत २ गते नेत्रबहादुर लिम्बु अध्यक्ष रहेको ‘राष्ट्रिय जनता पार्टी’ दर्ता गरेकाले उनीहरुको प्रयास विफल भएको हो l अब यही अवस्थामा मधेसी मोर्चाका छ दलले राष्ट्रिय जनता पार्टी नाम पाउने छैनन् ।

राष्ट्रिय जनता पार्टी दर्ता भैसकेकाले त्यो नाम नपाएपनि त्यही नामका अगाडी या पछाडी नेपाल वा अन्य शब्द थपेर नया पार्टी दर्ता गर्न सकिने कानुनी प्राबधान छ l त्यही कानुनी प्राबधानलाई आधार बनाएर राष्ट्रिय जनता पार्टी नेपाल या अन्य कुनै नाम राख्ने तयारी भैरहेको पत्रकार बिरेन्द्र केएमले आफ्नो फेस्बुक स्टाटसमा लेखेका छन् l

यता राष्ट्रिय जनता पार्टी दर्ता गरेका लिम्बु कुनै समय फोरम गणतान्त्रिकमा आवद्ध थिए । समानुपातिकको सूचीमा पनि परेका थिए । तर, पछिल्लो समय उनले छुट्टै राष्ट्रिय जनता पार्टी दर्ता गरेका छन् । लिम्बु नेतृत्वको राष्ट्रिय जनता पार्टीले तराई मधेसका केही जिल्लामा संगठन समेत विस्तार गरेको छ ।

निर्वाचन आयोगमा राष्ट्रिय जनता पार्टी दर्ता गराएका अध्यक्ष लिम्बुले भने, एउटै पार्टी बनाऔं भन्ने प्रस्ताव आयो भने समायोजनमा जान सकिन्छ । तर, अहिले कुनै प्रस्ताव पनि आएको छैन र हामीले छलफल पनि गरेका छैनौं ।’


(२०७४ बैशाख ७, बिहीबार) २१:२४ मा प्रकाशित

°
Weather from OpenWeatherMap

मुख्य समाचार

सबै

भ्रष्टाचारी ठहर भएपछि चीनका पूर्वप्रधान सेनापति फेङघुईलाई आजीवन काराबासको सजाय

भ्रष्टाचार गरेको ठहर भए पछी चीनका पूर्वप्रधान सेनापति फाङ फेङघुईलाई आजीवन काराबासको सजाय दिने फैसला भएको छ। सैन्य अदालतले उनलाई दोषी ठहर गर्दै आजीवन जेल सजायको फैसला गरेको सरकारी समाचार संस्था सिन्ह्वाले.....

त्रिविका सहायक डिन साहलाई विद्यार्थीले कालोमोसो दले

त्रिवि शिक्षाशास्त्रका सहायक डिन बबालाल साहमाथि नेकपाका विद्यार्थी संगठन निकट विद्याथीहरुले कालोमोसो दलेका छन् । साहले ट्रान्सकिप्ट बनाउन आएकी एक युवतीलाई जबर्जस्ति यौन दुराचार गर्न.....

अर्मलामा जमिन भासिएपछि नियन्त्रणका नाममा कमाई खाने भाँडो, उपभोक्ता समितिले १० लाख खाएको खुलासा

कास्की जिल्लाको पोखरा महानगरपालिका वडा नम्बर १६ साविक अर्मला गाविसको ठुलीबेशीमा ०७० साल मंसिर ४ गतेबदेखि जमिन भासिएर आतंक मच्चिएपछि नियन्त्रण गर्ने नाममा आएको रकम कमाइ खाने भाँडो भएको.....

Exchange Rate

Nepali Patro